1. Sprawdź, w jakim mieście najbardziej się opłaca
Różnice pomiędzy ubezpieczycielami w różnych miastach są znaczne. Przykładowo w Kielcach polisa staniała aż o ¼ w porównaniu do ceny z zeszłego roku. Na lepsze cenowo oferty mogą również liczyć kierowcy z Zielonej Góry, Poznania, Bydgoszczy czy Rzeszowa. Z drugiej strony – miasto nie jest najważniejszym czynnikiem, który kształtuje koszt polisy. Choć jej ceny w Opolu są raczej wysokie, to właśnie tam jeden kierowca uzyskał najbardziej atrakcyjna ofertę w całej Polsce – jedynie 372 złote. Mieszkając w dużym mieście takim jak Warszawa czy Kraków, tańszym rozwiązaniem będzie oferta firm ubezpieczeniowych, które działają na terenach podmiejskich.
2. Złota zasada – porównuj oferty
Należy na bieżąco porównywać oferty wielu towarzystw, gdyż ich ceny mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt procent. Nie wybierajmy pierwszej znalezionej przez nas oferty, zwłaszcza gdy znajdujemy się w atrakcyjnej grupie klientów – jesteśmy kierowcami z maksymalnymi zniżkami na koncie i znajdujemy się w grupie wiekowej od 30 do 65 lat. Można nawet powiedzieć, że towarzystwa rywalizują między sobą o takich klientów, dlatego przyciągają ich atrakcyjnymi stawkami OC. Mimo to, nie należy zaprzestawać w poszukiwaniach. Do szybkiego i wygodnego sprawdzenia polisy, która nie obciąży zanadto naszego portfela, posłużą nam porównywarki OC. Znajdziemy w nich wiele ofert od towarzystw, a jak wiadomo – im więcej opcji, tym większa szansa na znalezienie tej najtańszej.
3. Ubezpiecz się w sposób nowoczesny
Coraz więcej ubezpieczycieli redukuje koszty swej działalności, by zaoferować klientom rozwiązania, które są lepsze cenowo. Działają oni wtedy w trybie direct, czyli jedynie przez Internet lub telefon. To wygodna opcja, dzięki której ubezpieczymy nasz pojazd szybko i bez tracenia czasu na wizytę w biurze. Zazwyczaj takie oferty są tańsze, ale zawsze mogą pojawić się wyjątki od reguły – dlatego bądźmy czujni i codziennie sprawdzajmy porównywarki OC w celu znalezienia tej najkorzystniejszej oferty.
4. Zapłać raz, a taniej
Ubezpieczyciele oferują nam rabaty przy określonym sposobie płatności. Dzieje się tak, gdy zdecydujemy się zapłacić za całe OC – wtedy dane towarzystwo nie doliczy nam kosztów obsługi, jakie pojawiają się przy spłacaniu polisy na raty. Niektóre podmioty premiują również płatność dokonywaną kartą.
5. Ubezpiecz nie tylko samochód
Jeśli oprócz OC, chcemy skorzystać z innej formy ubezpieczenia, to warto rozważyć połączenie tych usług w jedno. Będąc wiernym klientem danego towarzystwa, w którym ubezpieczyliśmy dom czy mieszkanie, możemy zazwyczaj liczyć również na atrakcyjne składki OC. Takie ubezpieczenie w pakiecie jest opłacalne również dla tych, którzy posiadają więcej pojazdów.
Atrakcyjne ceny OC możesz znaleźć w porównywarce OC ubezpieczamy-auto.pl
AM
Strefa Kulturalnej Jazdy
Ciekawe metody. Niedługo będę przedłużał ubezpieczenie to być z może z którejś skorzystam.
OdpowiedzUsuńŚwietna sprawa, na pewno mi się przyda gdyż za miesiąc mi wychodzi ubezpieczenie, pozdrawiam:)
OdpowiedzUsuńCiekawy psot. Warto poczytać przed podpisaniem umowy by zaoszczędzić trochę pieniędzy :))
OdpowiedzUsuńNiedługo również kupuję auto i przyda się taki poradnik o ubezpieczeniu, teraz wiem dużo więcej.
OdpowiedzUsuńSłyszałem gdzieś, że teraz nawet kobiety będą miały większe te składni OC niż faceci.. to już robi się trochę chore.. ;) Dobry wpis i przydadzą się te rady.
OdpowiedzUsuńCiekawe, gdzie to przeczytałeś. Takie działanie jest nielegalne i żaden ubezpieczyciel nie może rozróżniać składki ze względu na płeć.
UsuńPomocny post. Czasem opłaty za ubezpieczenie są przesadzone i przewyższają wartość samochodu...
OdpowiedzUsuńCzasami są faktycznie przesadzone ale to też zależy od rocznika i przebiegu auta ;) normalka. Dobry wpis
OdpowiedzUsuńNiestety z roku na rok ceny ubezpieczeń OC i AC są coraz wyższe. Nie ukrywam, że martwi mnie to. Mam auto z 2002roku i nie chcę płacić za ubezpieczenie łącznie na rok więcej niż to auto jest warte. Niestety nie zapowiada się na to, by ceny ubezpieczeń pojazdów miały zmaleć dlatego trzeba trochę kombinować, by wyjść na tym, jak najlepiej. Ja korzystam z https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/ zarówno jak szukam ubezpieczenia dla siebie czy dla bliskich. Kalkulator ubezpieczeń pomaga mi wybrać najkorzystniejszą dla mnie ofertę przy optymalnych warunkach. Korzystaliście kiedyś z takich kalkulatorów?
OdpowiedzUsuń