Kierowcy, którzy nie tankują baku swojego samochodu do pełna, są bardzo narażeni na korozję związaną z gromadzeniem się wody. W przypadku jazdy z niemal pustym bakiem na ściankach baku może gromadzić się wilgoć, co jest bardzo niebezpieczne.
Dzięki zastosowaniu dodatku do paliwa, który zwiąże wodę, można się jej pozbyć w prosty sposób z całego systemu paliwowego pojazdu. W ten sposób bardzo prosto można się uchronić przed korozją.
Ogranicza toksyczność spalin
Stosując uszlachetniacze do paliwa, można zmniejszyć emisję spalin aż o 40%, co zdecydowanie będzie działać na środowisko. Wszyscy, którzy z uwagą obserwują informacje o stanie naszego środowiska i globalnym ociepleniu, powinni zainteresować się tematem dodatków do diesla i benzyny, gdyż dzięki temu można dorzucić swoją cegiełkę w staraniach o dobrobyt planety.
Dłuższa żywotność silnika
Choć dbałość o środowisko nie jest czymś, co bezpośrednio wpływa na prowadzenie auta, to uszlachetniacze do paliwa wpływają na układ paliwowy, komory spalania i ich elementy w sposób, który sprawia, że silnik będzie działał dłużej i płynniej. Dzięki substancjom czyszczącym i związującym wodę sprawia, że silnik ulega mniejszemu zużyciu.
Ułatwiony rozruch
Tym punktem szczególnie powinni zainteresować się posiadacze samochodów z silnikiem Diesla. Właśnie w przypadku silników wysokoprężnych rozruch w ujemnych temperaturach może być znacznie utrudniony.
Dzięki poprawie procesu spalania i dokładnemu czyszczeniu wtryskiwaczy dodatek do diesla (przykładowo TEC-2000) znacząco ułatwia rozruch silnika w niskich temperaturach.
AM
Strefa Kulturalnej Jazdy
Strefa Kulturalnej Jazdy
Zdecydowanie zgadzam się z cała treścią tego wpisu. Bardzo dobrze opisane, czym tak naprawdę są uszlachetniacze i dodatki do paliw.
OdpowiedzUsuńCiekawy wpis! Faktycznie uszlachetniacz do paliwa to dobre rozwiązanie i warto je stosować, żeby poprawić pracę silnika
OdpowiedzUsuń