Nie brakuje osób, które zainteresowane są wynajmem samochodu. Takie rozwiązanie jest idealne w przypadku osób planujących urlop, które nie mają własnego samochodu lub nie mogą udać się w podróż samochodem. Wówczas opcja wypożyczenia samochodu na cały czas pobytu na wakacjach jest doskonałą alternatywą dla taksówek czy komunikacji publicznej.
Takie rozwiązanie jest idealne także w przypadku awarii własnego samochodu i konieczności pozostawienia go w serwisie, a także wtedy, gdy po prostu nie mamy własnego samochodu. Nikt nie ma wątpliwości, że możliwość wynajmu auta jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, jednak wciąż jeszcze panuje błędne przekonanie, że jest to rozwiązanie kosztowne. Jest to opinia całkowicie nieuzasadniona, gdyż na wynajem auta stać coraz szersze grono osób – także tych o mniej zasobnym portfelu. Ile zatem kosztuje wynajęcie auta?
Analizę kosztów wynajęcia auta należy oprzeć – w zależności od sytuacji - na porównaniu kosztów utrzymania własnego samochodu i podróżowania nim, a także kosztów poruszania się taksówkami czy innymi środkami komunikacji. Posiadacze własnego auta doskonale wiedzą, że koszty utrzymania samochodu rosną z roku na rok. Nie bez znaczenia jest wzrost cen paliw, coraz większe stawki ubezpieczenia czy inne koszty eksploatacyjne. Oznacza to, że każda przejażdżka samochodem sporo kosztuje – a przecież do tego dochodzą jeszcze koszty napraw, serwisowania czy innych, nieprzewidzianych kosztów. Z ogromnymi wydatkami muszą liczyć się także osoby, które nie posiadają auta – jego zakup wiąże się ze sporymi wydatkami; często okazuje się, że wymarzone auto jest poza naszym zasięgiem. Wówczas bardzo atrakcyjną opcją może okazać się wynajem samochodu.
To, ile zapłacimy za wynajęcie auta zależy od wypożyczalni samochodów, jej cennika, rodzaju wynajmowanego auta, czasu wynajmu, ubezpieczenia, a niekiedy także ilości przejechanych kilometrów czy wyboru opcji dodatkowych. W przypadku wynajmu samochodu na weekend, koszty nie przekroczą kwoty, którą zapłacilibyśmy za kilkukrotną przejażdżkę taksówką. Nie inaczej jest z wynajmem tygodniowym lub dwutygodniowym auta – to koszt rzędu kilkuset złotych. Im dłużej wynajmujemy samochód, tym mamy większe możliwości negocjowania ceny. Okazuje się zatem, że wynajem długoterminowy auta może okazać się strzałem w dziesiątkę. Rozważyć można także opcję leasingu. Skorzystanie z długoterminowej oferty wypożyczalni samochodów wiąże się najczęściej z brakiem konieczności zaprzątania sobie głowy takimi formalnościami jak umawianie przeglądów. Taki wynajem długoterminowy samochodów to doskonałe rozwiązanie np. dla firm pracujących sezonowo, które nie muszą generować kosztów związanych z całorocznym utrzymaniem wozów. Wiąże się to ze znacznymi oszczędnościami finansowymi i zachowaniem płynności finansowej firmy.
Wypożyczalnia samochodów oferuje atrakcyjne finansowo rozwiązanie, pomagające zaoszczędzić czas i pieniądze. Możliwość okazyjnego lub stałego wynajmu wymarzonego modelu samochodu to coraz bardziej pożądana opcja, z której korzystają osoby prywatne i firmy. A coraz większej dostępności tego typu usług towarzyszą coraz bardziej atrakcyjne cenowo oferty.
artykuł zewnętrzny
Artykuł rozwiewa wiele wątpliwości. Oby tak dalej.
OdpowiedzUsuń