Jak się sprawdziła budżetowa kamerka i czy warta jest swojej ceny?
Kamerka samochodowa to bardzo użyteczny gadżet każdego kierowcy. Może okazać się niezbędna gdy dojdzie do kolizji z naszym samochodem. Nierzadko rozwiewa wątpliwości co do tego kto faktycznie zawinił.
CarForce A-500 to kamera Full HD, która także posiada funkcję wykonywania zdjęć. Wbudowany czytnik kart pamięci microSD o maksymalnej pojemności do 32GB będzie wystarczający do tego aby przechować sporą długość nagrań. W urządzeniu zastosowano procesor Novatek 96650 oraz sensor AR 0330. Kamerka bardzo dobrze radzi sobie z rejestrowaniem obrazu zarówno w dzień jak i podczas nocy (filmy z nagrań poniżej).
W zestawie znajdziemy:
- wideorejestrator CarForce A500,
- instrukcja obsługi w języku polskim,
- uchwyt z gniazdem ładowania,
- kabel USB,
- przewód zasilający.
Urządzenie wydaje się być wykonane z solidnych materiałów. Niewielkie rozmiary ułatwiają montaż i sprawiają, że kamerka jest niemal niezauważalna co sprawia, że sprzęt nie utrudnia widoczności podczas jazdy.
2" wyświetlacz umożliwia nawigowanie po menu, podgląd aktualnie rejestrowanego obrazu oraz przede wszystkim ułatwia poprawne ustawienie rejestratora podczas instalacji.
Ważniejsze dane techniczne:
Sama instalacja urządzenia na przedniej szybie jest banalnie prosta. Zasilanie jest wpinane bezpośrednio do przyssawki, więc jeżeli chcemy wypiąć urządzenie to nie ma potrzeby odłączać przewodu zasilania.
Interfejs urządzenia jest banalnie prosty. Nie spoglądając do instrukcji po kilku minutach jesteśmy ekspertami od ustawień.
Tryb parkingowy wideorejestratora daje możliwość zapisu zdarzeń podczas postoju. Podczas pracy w tym trybie A 500 wyzwala rejestrację video dopiero w chwili wykrycia ruchu w polu widzenia obiektywu urządzenia. Dzięki temu trybowi możemy sprawdzić nagrania w przypadku np. zarysowania lakieru naszego pojazdu na parkingu.
Wideorejestrator A500 posiada sensor wykrywający ruch tzw. motion sensor. Detekcja ruchu jest nieodzowna w przypadku zdarzenia w ruchu drogowym, w którym kierowca auta brał udział.
CarForce A500 jest również wyposażony w sensor wykrywający przeciążenie. Akcelerometr wykrywa pozycję i ruch urządzenia. G-sensor oparty jest o formułę przeciążenia znaną z lotów samolotowych „G” –przeciążenie. Kamera A 500 nagrywa w pętli, a G-sensor reaguje na przeciążenia (stłuczka, wypadek, nierówność drogi) i trwale zapisuje pliki powstałe w momencie przeciążania.
Test kamerki samochodowej CarForce A500 - poniżej przykładowe filmy i zdjęcia. Urządzenie zamontowałem w 11 letniej Skodzie Fabii. Weźcie pod uwagę wiek przedniej szyby, bo czysta w miarę była (w miarę co widać na nocnym nagraniu;)) choć mocno od kamyczków jest porysowana:) Ps. Zapomniałem zmienić daty oraz godziny nagrań w ustawieniach :)
Poniżej z kolei kadry wyciągnięte z nagranych materiałów. Bez problemu odczytujemy tablice rejestracyjne pojazdów także tych będących w ruchu.
W końcu zapraszam poniżej na obiecane na początku testu filmy z kamerki samochodowej CarForce A500.
Nocna jazda z CarForce A500.
Koszt urządzenia to około 255zł. Cena CarForce A500 jest moim zdaniem adekwatna do jakości zdjęć i nagrań. Bez problemu odczytamy tablice rejestracyjne, a szeroki kąt nagrywania 170 stopni przyczynia się do tego, że na filmach widać naprawdę sporo.
Jeśli szukasz dobrej kamery samochodowej, alkomatu lub miernika grubości lakieru to sprawdź na KameraSamochodowa.com
Wideorejestrator to bardzo przydatna rzecz, szczególnie, gdy jest się zawodowym kierowcą jeżdżącym w dłuższe trasy. Model, który prezentujecie, wydaje się naprawdę w porządku, a przy tym kosztuje dość niewiele.
OdpowiedzUsuń