źródło zdjęcia: freepik.com
Zastanawiasz się nad wynajęciem samochodu z wypożyczalni, ale nie wiesz, na co dokładnie zwrócić uwagę? Rezerwacja auta jest niezwykle prosta, wystarczy jedynie szczegółowo zapoznać się z ofertą danej firmy. Podpowiemy, o czym warto pamiętać, wynajmując samochód z wypożyczalni.Jak dokonać rezerwacji samochodu?
W zależności od danej wypożyczalni sposób rezerwacji pojazdu może odbywać się zarówno telefonicznie, mailowo, jak i poprzez formularze kontaktowe na stronie internetowej firmy. Określa się przede wszystkim termin wynajmu, markę oraz model samochodu, miejsce odbioru i zwrotu, a także pozostałe usługi dodatkowe (gdy wypożyczalnia takie oferuje). Warto pamiętać, że wiele firm umożliwia odbiór i zwrot pojazdu z dowolnego miejsca, nie musimy zatem osobiście dojechać do wypożyczalni. Wśród dodatkowych usług możemy spodziewać się, np. możliwości wynajmu auta z kierowcą, na różne okazje, czy uroczystości.
Limit kilometrów
Podczas wynajmu samochodu z wypożyczalni zazwyczaj obowiązuje nas ustalony limit kilometrów. Ustalany jest odgórnie podczas rezerwacji krótkoterminowych. W przypadku wynajmu długoterminowego limit kilometrów często uzgadnia się indywidualnie z firmą podczas dokonywania transakcji. Gdy przekroczymy dany limit kilometrów, musimy niekiedy liczyć się z dodatkowymi opłatami.
Czy należy wpłacić kaucję początkową?
Wypożyczalnie samochodów podczas podpisywania umowy pobierają kaucje początkowe. Zostanie ona zwrócona w momencie, gdy pojazd zostanie oddany w stanie nienaruszonym, wynikającym z warunków umowy. Dlatego, gdy ustaliliśmy z firmą, że musimy zatankować auto do pełna lub oddać w stanie nienaruszonym, a tego nie zrobimy – z kaucji mogą zostać pobrane koszty związane z nieprawidłowym użytkowaniem pojazdu przez klienta. Płatność kaucji w wypożyczalniach odbywa się najczęściej poprzez zapłatę kartą – kredytowa lub debetowa. Natomiast pozostałą część za wynajem możemy zapłacić zwykłym przelewem, czy nawet gotówką. Karta jest zazwyczaj potrzebna tylko do pobrania wspomnianej kaucji.
Kto może wynająć samochód?
Często do czynienia mamy z wymaganym wiekiem kierowcy. Wypożyczalnie ustalają przedział wiekowy we własnym zakresie, ale tyczy się to głównie wieku oraz okresu posiadania prawa jazdy. Dlatego w niektórych wypożyczalniach osoba może wynająć auto już od 18 roku życia, a w innych przypadkach może być wymóg ukończenia 20. lub 21. roku życia. Oczywiście najważniejszy wymóg to posiadanie ważnego prawa jazdy – od co najmniej roku. Jednak o wszystkie szczegóły należy pytać daną firmę, ponieważ zasady określane są indywidualnie.
Wymagane dokumenty podczas wynajmu
Podczas wynajmu samochodu potrzebne będzie przede wszystkim prawo jazdy oraz dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport. W przypadku młodych kierowców w wielu wypożyczalniach wymaga się, aby posiadał prawo jazdy od co najmniej roku. Gdy rezerwacji dokonuje osoba spoza Europy, musi przedstawić paszport oraz międzynarodowe prawo jazdy Z kolei, gdy zainteresowane wynajmem są firmy, dodatkowo muszą okazać komplet dokumentów – numer NIP, REGON, czy zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub odpis z KRS.
Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące wynajmu znajdziesz na stronie internetowej wybranej przez siebie wypożyczalni samochodów. Zachęcamy jednak do wyboru https://rentdreamcar.pl/, gdzie znajdziesz szeroką flotę pojazdów dostosowanych do wymagań każdego klienta. Wynajem samochodu nie jest wcale takie trudne, wystarczy wybrać odpowiednią wypożyczalnię i zapoznać się z jej ofertą.
artykuł zewnętrzny
artykuł zewnętrzny
Okazywanie przy wynajmie na firmę Regonu i KRS? Te informacje dostępne są przecież w systemach internetowych i można je sprawdzić jak ekrs czy EDG. My wypożyczamy samochody na terenie Pomorza i w przypadku najmu na firmę wystarczy podanie danych: nazwa, adres i NIP - czyli to co potrzebne do wystawienia faktury.
OdpowiedzUsuńWypożyczalnie samochodów cieszą się coraz większą popularnością.
OdpowiedzUsuń