Niezależnie od tego, czy posiadasz nowe auto prosto z salonu czy też jeździsz kilkuletnim pojazdem, może on stać się celem złodzieja. Statystyki są pod tym względem nieubłagane i z roku na rok coraz więcej polskich kierowców traci swoje auta.
- Dlaczego auta są kradzione?
- Błyskawiczna kradzież auta
- Zabezpieczenia dające złudne poczucie bezpieczeństwa
- Skuteczne zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą
Nic więc dziwnego, że producenci zabezpieczeń prześcigają się w opracowywaniu nowych rozwiązań, aby dać kierowcom możliwość ochrony swojej własności. Czy jednak tego typu sposoby są skuteczne i powstrzymają złodzieja od kradzieży?
Dlaczego auta są kradzione?
O ile kierowcy, którzy stracili nowe auto cenionej marki nie muszą się zastanawiać, dlaczego ktoś chciał ukraść im auto, tego typu pytanie często zadają sobie właściciele starszych pojazdów. Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Czasami pojazdy są kradzione na zlecenie, innym razem po to, aby sprzedać je za granicą. Zdarzają się nawet sytuacje, gdy nowe auto zostaje skradzione po to, aby rozłożyć je na części i tym samym zminimalizować ryzyko wpadki przy późniejszej odsprzedaży. Sprawy niestety nie załatwia dobre ubezpieczenie przed kradzieżą, gdyż od momentu jej zgłoszenia do wypłaty środków przez ubezpieczyciela może minąć nawet kilka miesięcy. Jest to szczególnie problemowe dla kierowców, którzy wzięli nowy pojazd na raty i chociaż nie mogą z niego korzystać, to na bieżąco muszą regulować wszystkie należności. Lepiej więc zawczasu pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu niż później narażać się na niepotrzebne problemy i nerwy.
Błyskawiczna kradzież auta
Na początek musisz sobie uświadomić, że złodziej zainteresowany twoim autem nie potrzebuje poświęcać na jego przejęcie kilkudziesięciu minut lub nawet godzin. W praktyce doświadczeni złodzieje aut potrzebują maksymalnie kilku minut, aby nie tylko dostać się do środka pojazdu, ale też odjechać nim w inne miejsce. Wykorzystuje się do tego specjalne korkociągi, które pozwalają przestępcy sforsować zamek oraz interfejsy serwisowe, dzięki którym mogą obejść fabryczne zabezpieczenia. Dotyczy to nawet drogich aut klasy premium, których producenci zachwalają zastosowane w nich systemy bezpieczeństwa. Nie powinieneś czuć się bezpiecznie również w sytuacji, w której zamiast tradycyjnego kluczyka lub karty, do otwierania samochodu korzystasz ze swojego telefonu. Złodzieje są świadomi takich rozwiązań i coraz częściej wykorzystują nowe technologie, co pozwala im złamać kod aplikacji i uruchomić nawet najnowocześniejszy samochód.
Zabezpieczenia dające złudne poczucie bezpieczeństwa
W związku z powyższymi informacjami nie można się dziwić kierowcom, którzy szukają zabezpieczeń antykradzieżowych. Zanim jednak zdecydujesz się na ich zakup i montaż, powinieneś dokładnie poznać wady i zalety każdego z rozwiązań. Niektóre z nich sporo kosztują, a jednocześnie nie mają większego sensu. Przykładem zabezpieczenia o umiarkowanej skuteczności może być lokalizator GPS. Teoretycznie takie rozwiązanie ma pozwolić na szybką lokalizację skradzionego pojazdu, dzięki czemu - zgodnie z obietnicami producentów - możesz odzyskać skradzione auto nawet tego samego dnia. W praktyce natomiast złodzieje dysponują zagłuszaczami częstotliwości wykorzystywanych przez lokalizatory. Tym samym stają się one bezużyteczne.
Skuteczne zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą
W artykule https://allegro.pl/artykul/zabezpieczenia-antykradziezowe-nie-do-obejscia-684Rg2OOPcX znajdziesz zestawienie skutecznych zabezpieczeń, które pozwolą ci ograniczyć ryzyko kradzieży. Wśród nich są między innymi alarmy oraz blokady zapłonu. Te ostatnie, wbrew prostej konstrukcji i niskiej cenie, charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością.
undefinedartykuł zewnętrzny
Bardzo przydatny artykuł. Kradzieże samochodu zdarzają się codziennie, dlatego warto zabezpieczyć dobrze swój pojazd.
OdpowiedzUsuńWarto zadbać o zabezpieczenie swojego pojazdu przed kradzieżą, zarówno korzystając z różnego rodzaju blokad skrzyni biegów, zapłonu, alarmów samochodowych czy lokalizatorów GPS, jak również posiadać wykupione AC na wypadek, gdyby inne rozwiązania zawiodły. Im bardziej zabezpieczymy pojazd, tym większa szansa, że uda się go znaleźć na czas lub nawet, że złodziej zrezygnuje z kradzieży.
OdpowiedzUsuńCześć, Bardzo ciekawy artykuł, zdecydowanie warto postawić na dodatkowe zabezpieczenia do auta np. zdalną blokadę elektroniczną
OdpowiedzUsuńZapraszamy do nas, po jedyne skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe https://auto-lock.pl/
OdpowiedzUsuńWarto zainwestować, w sumie zabezpieczenia niedrogie, więc wiele się nie traci, a mogą faktycznie pomóc lub ostraszyć
OdpowiedzUsuń