Wielu przedsiębiorców, którzy w swojej działalności wykorzystuje samochody decyduje się na skorzystanie z leasingu jako formy finansowania zakupu auta. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że po upływie okresu leasingu nie ma obowiązku zakupu auta, a miesięczną ratę za samochód można zaliczyć w poczet kosztów prowadzonej działalności gospodarczej. Po upływie okresu leasingu (zazwyczaj 3 lub 4 lata) auta często wystawiane są na aukcje, dzięki czemu można nabyć dobre i stosunkowe nowe auto, za bardzo atrakcyjną cenę. W niniejszym artykule dowiesz się jak to zrobić!
- Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?
- Używane auta poleasingowe - jakie modele znajdziemy na rynku?
- Licytacja samochodów poleasingowych - o czym musisz wiedzieć?
Auta, które były przez kilka lat wykorzystywane w celach służbowych często trafiają na aukcje, dzięki czemu masz możliwość kupić auto w bardzo dobrym stanie technicznym w atrakcyjnej cenie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie są najważniejsze zalety takiego rozwiązania i jak to wygląda od strony praktycznej.
Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?
Samochód poleasingowy to auto, które uprzednio wykorzystywane było przez przedsiębiorcę, a następnie, po upływie umowy leasingu, ów przedsiębiorca nie zdecydował się na wykup całkowity pojazdu za ustaloną w umowie kwotę. Jakie daje to możliwości? Otóż taki samochód może trafić na aukcję, dzięki czemu każdy będzie mógł go wykupić za atrakcyjną kwotę. Bardzo często z oferty samochodów poleasingowych korzystają osoby zainteresowane autami dostawczymi. Warto pamiętać o tym, że kupując auto, które stanowiło wcześniej przedmiot leasingu, znamy jego dokładną historię, w tym naprawy. Możemy takie auto kupić na fakturę, dzięki czemu zaliczymy je w poczet kosztów firmowych. Co więcej, korzystamy z gwarancji danej firmy, a formalności w takim przypadku są minimalne. Podsumowując, kupno kilkuletniego samochodu poleasingowego w dobrym stanie technicznym za atrakcyjne pieniądze to największa zaleta tego rozwiązania.
Używane auta poleasingowe - jakie modele znajdziemy na rynku?
Samochody poleasingowe mogą pochodzić z windykacji (często są to auta nawet 2 lub 3-letnie) lub wynajmu długoterminowego. Jakie modele znaleźć można na rynku? Do wyboru do koloru! Bardzo popularne są auta dostawcze, jednak jeśli chodzi o samochody osobowe, to również nie można narzekać na brak wyboru. Wiele modeli poleasingowych znajdziesz m.in. na stronie https://cararena.pl/ Często spotykane modele to: Opel Astra, Volvo V60, Opel Insignia, BMW Seria 3 czy Mercedes Benz Vito. Spotyka się również takie auta jak popularne "dostawczaki", np. Volkswagen Caddy, Fiat Ducato czy Renault Master. Wiele firm posiada bardzo bogatą ofertę aut poleasingowych na swoich aukcjach, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie lub swojej firmy.
Licytacja samochodów poleasingowych - o czym musisz wiedzieć?
W licytacji może wziąć każda osoba, która zainteresowana jest zakupem auta w dobrej cenie. Należy wiedzieć, że cena wywołania w pierwszym terminie wynosi trzy czwarte szacunkowej wartości pojazdu. Jeśli auto nie zostanie sprzedane, to zostanie wystawione za połowę wartości w drugim terminie. Zakup auta z licytacji wiąże się jednak z ograniczoną możliwością weryfikacji stanu technicznego auta. Często auto można zobaczyć dopiero dzień przed licytacją. Choć formalności są proste, to może również dojść do opóźnień w przekazaniu auta. Należy jednak dokonać chłodnej kalkulacji w tym zakresie, bo być może pewne niedogodności nie będą mieć znaczenie w perspektywie zaoszczędzenia na zakupie samochodu kilku lub nawet kilkunastu tysięcy zł.
Często nasi klienci kupują od nas auta jak im się spodobają
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuń