Powiększone zbiorniki paliwa do busów to coraz częściej stosowane rozwiązanie, które doceniają nie tylko właściciele dużych firm transportowych, ale także przedsiębiorcy dysponujący niewielką flotą pojazdów. Montaż zbiornika pozwala bowiem na osiągnięcie wymiernych korzyści, zarówno w aspekcie finansowym, jak i wydajnościowym. Czym charakteryzuje się dodatkowy zbiornik paliwa i czy opłaca się w niego inwestować?
Powiększony zbiornik paliwa
Pierwszym aspektem, o którym należy wspomnieć w kontekście powiększonego zbiornika paliwa, są kwestie ekonomiczne. Każdy przedsiębiorca stara się optymalizować wydatki w swojej firmie, co przekłada się na zwiększenie zysków. Jednym ze sposobów na minimalizację kosztów jest większy zbiornik, który umożliwia zatankowanie większej ilości paliwa w korzystnej cenie. Oszczędności zauważą przede wszystkim firmy zajmujące się transportem międzynarodowym, w których tankowanie na zagranicznych stacjach jest codziennością.
Duży zbiornik paliwa znacznie zwiększa zasięg pojazdu, który na jednym baku może przejechać nawet 2500 kilometrów. Decydując się na to rozwiązanie, oprócz zmniejszenia kosztów związanych z wysoką ceną paliwa poza granicami kraju, niweluje się także niekorzystne różnice w kursowe oraz koszty przewalutowania transakcji, które bywają mocno odczuwalne w firmowym budżecie. Co więcej – powiększony zbiornik to także zmniejszenie częstotliwości postojów. Ma to ogromne znaczenie w przypadku transportu osób, zapewniając komfortowe i szybkie dotarcie do celu.
Bezpieczeństwo
Wiele osób, przed podjęciem decyzji o dokonaniu jakichkolwiek zmian w swoich samochodach, zastanawia się nad bezpieczeństwem wybranego rozwiązania. Nie inaczej jest w przypadku montażu powiększonego zbiornika paliwa. Warto jednak dodać, że instalacja zbiornika nie narusza konstrukcji samochodu, a bak montowany jest w miejscu do tego przygotowanym przez producenta. Nie bez znaczenia jest również kwestia jakości zbiornika, który wykonywany jest z wysokogatunkowych materiałów, gwarantujących niezawodność, szczelność oraz bezpieczeństwo.
Osobną kwestią jest waga samego zbiornika i jej wpływ na osiągi samochodu. ARHEN – producent zbiorników paliwa, postawił na utwardzane aluminium, które cechuje się ponadprzeciętną trwałością oraz niską wagą. Dzięki temu montaż zwiększonego baku nie wpływa negatywnie na wydajność pojazdu. Jakość produktów ARHEN została potwierdzona przez Państwowy Instytut Motoryzacji (Pimot), a także homologację obowiązującą na terenie całej Unii Europejskiej.
Zbiorniki paliwa świętokrzyskie
ARHEN, istniejąc na rynku od 1993 roku, produkuje zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych o masie powyżej 3,5 tony, zgodne z oryginalnym zbiornikiem, montowanym przez producenta. W przypadku pojazdów lżejszych, w ofercie marki znajdują się zbiorniki o powiększonym litrażu. Produkty przeznaczone są do montażu w samochodach Mercedes, Toyota, Renault, Peugeot, Opel, Citroen, Fiat, Daf, Iveco, Mitsubishi, Volkswagen oraz Scania. Co istotne – każdy zakupiony zbiornik objęty jest dwuletnią gwarancją.
Wspomniane wcześniej utwardzane aluminium zapewnia trwałość zbiornika przez wiele lat, nawet przy jego intensywnej eksploatacji. Surowiec odporny jest bowiem na korozję czy uszkodzenia mechaniczne, wydatnie zwiększając okres bezusterkowego korzystania ze zbiornika. Istotna jest również kwestia legalności montażu powiększonego zbiornika. Produkty ARHEN instalowane są w sposób nienaruszający konstrukcji nadwozia, dlatego też ich montaż jest dopuszczalny, co potwierdza także wspomniana wcześniej homologacja.
Powiększony zbiornik paliwa do busa to przede wszystkim oszczędności, które zauważalne są już w pierwszym miesiącu eksploatacyjnym. Przedsiębiorcy uniezależniają się od stacji paliw, zmieniających się cen czy kosztownych transakcji w obcych walutach. Co więcej – nowoczesny i bezpieczny zbiornik, jaki można znaleźć na https://zbiornikipaliwa.com.pl/ to także duża elastyczność w zakresie logistyki. Trasy pojazdów można bowiem planować znacznie swobodniej, bez konieczności uwzględniania lokalizacji stacji benzynowych, a zatankowany do pełna bak pozwoli na pokonanie ponad 2,5 tysiąca kilometrów.
Bardzo ciekawie napisane. Warto było tutaj zajrzeć. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńThe article Custom-made fuel tanks for buses - is it worth investing in an enlarged fuel tank. Thanks for sharing this ||How Much Does A Divorce Lawyer Cost in New York||How Much Divorce Cost in New York
OdpowiedzUsuń