Czym jest pożyczka online?
Jak wskazuje nazwa, pożyczka przez internet jest produktem finansowym, o który możemy ubiegać się, korzystając z telefonu, tabletu czy komputera. Tego typu zobowiązania udzielane są zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe. Zostały stworzone z myślą głównie o tych konsumentach, którzy szukają wygodnych i szybkich rozwiązań.
Pożyczka przez internet jest najczęściej zobowiązaniem zawieranym na stosunkowo krótki okres czasu, np. 30 czy 60 dni. W ofertach instytucji znajdziemy jednak i te, które zawiera się na raty — 6, 12 czy 24 miesiące. Pożyczki ratalne online nie są jednak aż tak popularne. Coraz więcej firm pożyczkowych oferuje swoim klientom darmowe chwilówki online, których zaciąganie nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami — to właśnie tego typu zobowiązania cieszą się największą popularnością.
Pożyczka online — wymagania
Osoba, która chce ubiegać się o pożyczkę online, musi spełniać kilka podstawowych warunków. A mianowicie:
- posiadać ważny dowód osobisty,
- posiadać aktywne konto bankowe,
- posiadać adres e-mail i numer telefonu kontaktowego,
- mieć ukończone 18 lat (niektóre instytucje udzielają pożyczek jedynie osobom, które ukończyły 20. lub 24. rok życia),
- mieć stałe źródło dochodu — firmy czasami wymagają zaświadczenia o dochodach, ale nie zawsze,
- posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.
Są to podstawowe wymagania, które mogą różnić się w zależności od konkretnych firm pożyczkowych.
Jak złożyć wniosek o pożyczkę przez internet?
Złożenie wniosku o pożyczkę online nie jest skomplikowane. W pierwszej kolejności należy wybrać kwotę oraz okres spłaty zobowiązania, jaki nas interesuje. Zostaną wówczas wyświetlone informacje o łącznych kosztach. Przechodząc dalej, będziemy musieli uzupełnić szereg danych, takich jak imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL czy numer telefonu. Niezbędne będzie również wpisanie numeru i serii dowodu osobistego, daty jego wydania i daty ważności, a także informacji dot. stanu cywilnego i wykształcenia.
Kolejnym krokiem będzie wpisanie danych finansowych, do których zalicza się numer rachunku bankowego, źródło dochodu, stanowisko, datę zatrudnienia, nazwę firmy i jej NIP, a także wynagrodzenie netto, liczbę osób na utrzymaniu oraz miesięczne wydatki/zadłużenia. Po wypełnieniu wniosku powinniśmy otrzymać decyzję kredytową w formie wiadomości e-mail. W niektórych przypadkach firma pożyczkowa może również chcieć zweryfikować podane dane i skontaktować się telefonicznie. Potwierdzenie danych może odbywać się również poprzez przelew weryfikacyjny - https://latwykredyt.pl/blog/szybkie-pozyczki-przez-internet-i-bezpieczenstwo-czym-jest-przelew-weryfikacyjny/
Przy podejmowaniu decyzji, pod uwagę będzie brana przede wszystkim historia kredytowa pożyczkobiorcy — jeśli jest pozytywna, a kwota pożyczki jest realna do spłacenia, wnioskujący najprawdopodobniej otrzyma pieniądze.
Rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę
OdpowiedzUsuń